Večna dilema in tematika pogovorov je, kako očistiti torbico iz umetnega usnja, da je ne poškoduješ.
Po navodilih proizvajalca se umetno usnje čisti in vzdržuje le z mokro krpo, nikakor se ne sme izdelkov strojno prati ali jih namakati in sušiti v stroju, kaj šele z belilom čistiti. Se strinjam popolnoma, saj bi s tem izdelek uničili in nebi bil več enak, kot je bil, ko ste ga kupili.
Ker pa sama zelo rada preizkušam, kako se nekaj obnese in kaj se ne obnese, bom napisala nekaj mojih preizkusov, za katere bi vas prosila, da jih ne jemljete kot splošno rešitev, KER TO NI REŠITEV za čisto vsako umetno usnje, to so moji preizkusi in delim z vami kaj sem ugotovila. V primeru, da pa se najdete tudi vi v zagati, kako odstraniti madež iz izdelka, mi lahko pišete, spomnite, kateri izdelek ste kupili pri meni in poskusim sama na delčku umetnega usnja, ki je enak vašemu, kaj lahko preizkusite in kaj ne, da nebi prišlo še do večjih poškodb. Res pa je, da so moja umetna usnja spravljena v prostoru in ne izpostavljena vremenskim vplivom in ostalim nevšečnostim, zato je možno, da tudi ta rešitev, ne bo za vas najbolj učinkovita.
Pa da se vrnem k mojemu preizkušanju in kaj vam pri prvi težavi najprej predlagam:
Na podlagi vseh mojih ugotovitev vam predlagam, da prvo preizkusite očistiti madež z RADIRKO, če ne gre, uporabite MOKRO KRPO, če ne gre poskusite z BABY ROBČKOM BREZ OLJA in nato pišete meni, mi poveste kakšen madež ste ustvarile in s čim je bil ustvarjen in preizkusim na umetnem usnju, kaj bi morebiti lahko delovalo pri brisanju madeža.
Upam, da vam je današnji blog nasvet prišel prav oz vam bo prišel prav v prihodnje :)